QP105DX-5K 105 Inch Professional Display
Stock Code:
LH105QPD5BGXXY
Description
| Specifications | |
| Display | |
| Resolution | 5,120 x 2,160 |
| Brightness (Typ) | 500 nit |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Response Time | 6ms(Typ.) |
| Glass Haze | 25% |
| Operation Time Support | 24/7 |
| Connectivity | |
| HDMI In | 3 |
| DP In | 1 |
| Version of HDMI | 2.1 |
| Version of DP | 1.4 |
| Version of HDCP | 2.2 |
| USB | Type-A(2), Type-C(1) |
| IR In | Yes |
| Audio In | No |
| Audio Out | Stereo Mini Jack |
| RS232 In | Yes |
| RS232 Out | Yes |
| RJ45 In | Yes |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| System on Chip | |
| OS Version | Tizen 8.0 |
| Dimensions & Size-Specific | 105" |
| Set Dimension (WxHxD) | 2484.3 x 1068.0 x 48.1 mm |
| Package Dimension | 2668.0 x 1190.0 x 275.0 mm |
| Net Weight | 55.6 kg |
| Package Weight | 74 kg |
| VESA Mount | 1000 x 400 mm |
| Bezel Width | 14.8mm (Even) |
| Documents & Downloads | |
| Spec Sheet | ↓ QP105DX-5K Spec Sheet |
| Mechanical Drawing | ↓ 105" Drawing |