VH55C-E Video Wall 1.74mm B2B 700Nits
Stock Code:
LH55VHCEBGBXXY
Description
| Specifications | |
| Display | |
| Resolution | 1,920 x 1,080 |
| Brightness (Typ) | MAX 700 nit |
| Operation Time Support | 24/7 |
| Connectivity | |
| HDMI In | 2 |
| DP In | 1 |
| DVI In | 1 |
| Version of HDMI | 2 |
| Version of DP | 1.2 |
| Version of HDCP | 2.2 |
| USB | 1 |
| IR In | Yes |
| Audio In | Yes |
| Audio Out | Stereo Mini Jack |
| Video Out | Yes |
| Power Out | No |
| RS232 In | Yes |
| RS232 Out | Stereo Mini Jack |
| RJ45 In | Yes |
| WiFi | No |
| Dimensions & Size-Specific | 55" |
| Set Dimension (WxHxD) | 1212.2 x 683.0 x 70.4 mm |
| Package Dimension | 1398 x 844 x 257 mm |
| Net Weight | 19.5 kg |
| Package Weight | 27.1 kg |
| VESA Mount | 600 x 400 mm |
| Bezel Width | B2B : 1.74mm (Panel Bezel to Panel Bezel), 1.3mm(U/L), 0.44mm(R/B) A2A : 2.49mm (Active area to Active area), 1.75mm(U/L), 0.74mm(R/B) |