QH115FX 115 Inch UHD Signage
Stock Code:
LH115QHFEBGXXY
Description
| Specifications | |
| Display | |
| Resolution | 3,840 x 2,160 |
| Brightness (Typ) | 1000 nit |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Glass Haze | 25% |
| Operation Time Support | 24/7 |
| Connectivity | |
| HDMI In | 3 |
| DP In | 1 |
| Version of HDMI | 2.1 |
| Version of DP | 1.4 |
| Version of HDCP | 2.2 |
| USB | 2 x USB-A |
| IR In | Yes |
| Audio In | No |
| Audio Out | Stereo Mini Jack |
| RS232 In | Yes |
| RS232 Out | Yes |
| RJ45 In | Yes |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| System on Chip | |
| OS Version | Tizen 8.0 |
| Dimensions & Size-Specific | 115" |
| Set Dimension (WxHxD) | 2565.2 x 1467.6 x 34.1 mm |
| Package Dimension | 2765.0 x 1652.0 x 250.0 mm |
| Net Weight | 83.7 kg |
| Package Weight | 133.6 kg |
| VESA Mount | 1000 x 600 mm |
| Bezel Width | 3 Bezel-less |
| Documents & Downloads | |
| Spec Sheet | ↓ QHFX Spec Sheet |