SH37C 37 Inch Stretch Display
Stock Code:
LH37SHCEBGBXXY
Description
| Specifications | |
| Display | |
| Resolution | 1,920 x 540 |
| Brightness (Typ) | 700 nit |
| Contrast Ratio⁵ | 4,000:1 |
| Viewing Angle (H/V) | 178/178 |
| Glass Haze | 28% |
| Operation Time Support | 24/7 |
| Connectivity | |
| HDMI In | 3 |
| DP In | No |
| Version of HDMI | 1.4 |
| Version of HDCP | 2.2 |
| USB | 2 |
| IR In | Yes |
| Audio In | No |
| Audio Out | Stereo Mini Jack |
| RS232 In | Yes |
| RS232 Out | Yes |
| RJ45 In | Yes |
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| System on Chip | |
| OS Version | Tizen 7.0 |
| Dimensions & Size-Specific | 37" |
| Set Dimension (WxHxD) | 923.3 x 277.6 x 44.8 mm |
| Package Dimension | 1112 x 363 x 122 mm |
| Net Weight | 6.3 kg |
| Package Weight | 8.4 kg |
| VESA Mount | 400 x 200 mm |
| Bezel Width | 9.8(Top/Bottom), 7.9(Left/Right) |