VH55C-R 55" Video Wall 0.88mm B2B
Stock Code:
LH55VHCRBGBXXY
Description
| Specifications | |
| Display | |
| Resolution | 1,920 x 1,080 |
| Brightness (Typ) | MAX 700 nit |
| Operation Time Support | 24/7 |
| Connectivity | |
| HDMI In | 2 |
| DP In | 1 |
| DVI In | 1 |
| Version of HDMI | 2 |
| Version of DP | 1.2 |
| Version of HDCP | 2.2 |
| USB | 1 |
| IR In | Yes |
| Audio In | Yes |
| Audio Out | Stereo Mini Jack |
| Video Out | Yes |
| Power Out | No |
| RS232 In | Yes |
| RS232 Out | Stereo Mini Jack |
| RJ45 In | Yes |
| WiFi | No |
| Dimensions & Size-Specific | 55" |
| Set Dimension (WxHxD) | 1211.0 x 681.7 x 69.9 mm |
| Package Dimension | 1414.0 x 844.0 x 257.0 mm |
| Net Weight | 16.8 kg |
| Package Weight | 25.1 kg |
| VESA Mount | 600 x 400 mm |
| Bezel Width | 0.44 (even) |